- Reklama -peníze

5 osvědčených způsobů, jak se zbavit holubů

Jaká rizika přináší přítomnost holubů?
Jak se zbavit holubů bez jejich likvidace?
5 účinných metod, jak se zbavit holubů
Málo účinné způsoby k odplašení holubů
Co když tipy, jak se zbavit holubů, nefungují
Dobrý sluha, ale špatný pán. Staré známé přísloví lze uplatnit při různých okolnostech. Výjimkou není ani soužití s ​​holuby. Jejich přítomnost v blízkosti našich obydlí sice přináší jistý užitek, ale pokud jim přenecháme spoustu prostoru, může se nám to vymstít.

Holubi patří mezi typické městské ptáky, kterým soužití s ​​lidmi nijak nepřekáží. Několik z nich se dokonce do lidských obydlí tlačí. Výsledkem toho je pobyt na střechách, případně nálety na terasu či rovnou na balkon. V takových případech se z nich stávají nechtění hosté, proti nimž je třeba okamžitě zakročit.

Jaká rizika přináší přítomnost holubů?
Trus v obydlí
Navzdory eleganci, jaká holubi zdobí, se tento druh ptáků nemůže pochlubit čistotou. Na místech, kde pobývají, po nich zůstává obrovské množství trusu. Často padá na balkon, na parapety oken a na dvůr v okolí domu.

Šíření nemocí
Holubí trus není jen estetickou překážkou. Problémem se stává také kvůli možným infekcím, které se z něj šíří, řada z nich i vzduchem. Obzvlášť ohroženy jsou domácnosti, kde žijí psi nebo kočky, které mohou tento trus zkonzumovat.

Rušivé zvuky
Někteří majitelé domácností by hledali způsoby, jak se zbavit holubů, i když by neměly problémy s trusem a šířením nemocí. Jen samotná přítomnost těchto ptáků může být značným rušivým vlivem. Holubi jsou totiž schopni celý den chrastit a tím vyrušovat obyvatele.

Holubi
Jak se zbavit holubů bez jejich likvidace?
Trus, šíření chorob a neutuchající chrastění lze eliminovat několika způsoby, ale ne všechny jsou považovány za účinné a docela vhodné řešení. Kontroverzní reakce vzbuzuje zejména používání jedů, jejichž cílem je holuby sdružené na střeše nebo kdekoli jinde v okolí domu zcela zlikvidovat. Nejen ochranáři, ale i ornitologové a odborníci na biologii však vyzývají k „etičtějším“ praktikám, které mají často iz hlediska dlouhodobé prevence před příchodem dalších jedinců mnohem vyšší účinek.

5 účinných metod, jak se zbavit holubů

 1. Ochranné sítě
  Využívání ochranných sítí proti ptáků na balkonech přináší téměř 100% účinek. Plusem je, že nejsou drahé a jejich montáž zvládne každý. Na výběr jsou dokonce až dva typy sítí, a to v různých velikostech přizpůsobených místu, kde budou umístěny. Při využití obou z nich je ale třeba počítat s tím, že holuby se mohou při náletech do ochranné sítě zaplést.
 2. Odpudivý tmel
  Osvědčeným a cenově dostupným způsobem, jak se zbavit holubů, je také speciální tmel na odpuzování ptactva. Ten se prodává ve formě spreje, kterým se místa jejich častého výskytu nastříkají. Přípravek má dost vysoké účinky i bez toho, aby se do něj přidávaly různé zdraví škodlivé látky. Jeho použití tak neohrožuje ani lidi, ani holuby.
 3. Zvukový plašič
  Velmi dobrý efekt má i zvukový plašič, který splní svůj úkol nejen u holubů, ale iu jiných druhů ptactva. Zařízení funguje na bázi přehrávání zvuků imitujících dravců, které chytají holuby. Některé modely jsou dokonce vybaveny pomocným ultrazvukem, který zvyšuje efekt celého systému.
 4. Elektronický plašič
  Výrobci zařízení na odplašení holubů nesázejí pouze na zvuk imitující dravce. Dalším způsobem, jak se zbavit holubů, jsou účinné elektronické systémy. Ty fungují na bázi slabých elektrických výbojů, které holuba zasáhnou po každém kontaktu se šňůrami připojenými na elektronické zařízení. Impulsy ale nejsou nebezpečné. Holubovi neublíží, jen ho odplaší a znemožní mu vrátit se.
 5. Ochranné hroty
  K osvědčeným tipům, jak se zbavit holubů, patří také montáž kovových hrotů. Jedná se o soustavu několika špičatých tyčí, které se umisťují na zábradlí, římsy nebo na okraje střech. Jednotlivé hroty jsou vlastně zábranou, která má bránit holubům pobývat na daných místech. Holubi jsou však mazané a často tuto zábranu dokáží obejít.

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat