- Reklama -peníze

Pohádky o krtečkovi

Pohádky o krtečkovi jsou velmi populární u nás a také ve světě. Vytvořil je výtvarník Zdeněk Miler v roce 1957. Hlavním hrdinou je krtek, který nosí kalhotky a má lopatku.

Vyhrabává nory, má hodně přátel, se kterými prožívá dobrodružné příběhy. Seriál se pouštěl každý večer v pořadu Večerníček.

Některé díly jsou silně ekologické, krtek se podívá i do velkoměsta nebo bojuje o svůj prostor v přírodě. Podíval se také na cestu kolem světa. Každé ráno se protáhne, vyleze z krtiny a vrhá se do slunečného dne.

Někdy i prší nebo sněží. Jeho kamarádka je myška, která s ním uhrabává zahrádku. Krtečka si můžete pořídit jako hračku nebo také přívěšek na krk, či náušnice. Pro děti je hezké mít i polštářek, který bude zábavným doplňkem.

Rádi byste se dozvěděli o dalších zajímavých tématech jako například módě, špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, zvířatech či o tom co pro nás mají připravené hvězdy.

Podívejte se na náš blog. Jaký je rozdíl mezi mýtusem, legendou a pohádkou? To vše a jiné si můžete u nás přečíst. Například v článku o mytologii nebo o slavném astronomovi jakým byl Galileo Galilei či o srdci a co vše  může v životě symbolizovat.

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat