- Reklama -peníze

Hledáte kamna nebo sporák, v nichž můžete bez obav topit peletami?

Pelety si našli mezi našinci velkou oblibu. Velmi dobře se převáží i skladují, jejich cena je příznivá v poměru k jejich výhřevnosti, a topit s nimi je velmi pohodlné. Díky tomu můžete na trhu najít mnoho modelů kamen a sporáků, a tak si vybere každý zájemce.

více v článku...

Kamna na pelety s rozvodem vzduchu do dalších místností

Je velmi praktické topit v kamnech, která nám umožňují rozvádět ohřátý vzduch do okolních místností. Právě za tímto účelem můžete použít kamna na pelety Ravelli RC70, které mají výkon regulovatelný v rozmezí 3,3 – 7,4 kW při spotřebě 0,7 – 1,7 kg za hodinu. Zásobník na pelety pojme 13 kg paliva a autonomní provoz, tedy provoz, kdy nemusíte přisypávat pelety, u nich vychází na 7,5 – 17 hodin, záleží na výkonu.  Účinnost kamen je krásných 90 % a vytopí s přehledem prostor o velikosti cca 150 m3. Pokud máte klasický byt nebo přízemní domek, mohou být pro vás tou pravou volbou. Obklad tvoří boční plech a horní kachle, kouřovod s průměrem 80 mm je možno vyvést zboku nebo zezadu.

Když ohřívá i vaří sporák na pelety

Dnešní moderní sporáky na tuhá paliva vás překvapí svou krásou, účinností i praktičností. Ať už jste od mala přikládali u babičky do sporáku nebo ne, sporáku na tuhá paliva se není třeba bát. A to platí i v případě, že nechcete topit dřevem nebo uhlím, ale peletami. Zvlášť, když existují kvalitní a důmyslné typy, jako třeba automatický kuchyňský sporák na pelety s regulací teploty Ravelli MIA 90 ZERO Philosophy. Výkon lze regulovat v rozmezí 3 – 10,6 kW, spotřeba pelet je dle výkonu 0,6 – 2,2 kg/h. Autonomní provoz, tedy provoz bez nutnosti přikládat je dle výkonu 9 – 30 hodin. Účinnost sporáku je 87 – 89 %, do zásobníku vejde 19 kg pelet. K dispozici je trouba na 230 °C, dálkový ovladač, týdenní časovač.

Více informací najdete na krbova-kamna.com.

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat