- Reklama -peníze

Jak zateplit studené stěny v bytě

Doma chceme mít teplo, abychom se cítili dobře a nemuseli neustále řešit chlad. V mnoha bytech však i během topné sezóny zůstávají studené stěny, které nám pocit tepelného komfortu kazí. Jak je zateplit?

S pojmem zateplení si většinou spojíme polystyrenové desky, kterými je potřeba obložit celou místnost, abychom získali potřebnou izolaci. V bytě je to ale samozřejmě mnoho komplikací, ať už se jedná o vystěhování nebo snížení obytné plochy, navíc se pod polystyrenem může brzy objevit plíseň. Tu doma rozhodně nikdo mít nechce, protože do vzduchu uvolňuje spory, které způsobují alergie a astma a další zdravotní komplikace. Vhodnějším řešením je tenkovrstvá termoaktivní stěrka, která využívá moderní technologie. Už vrstva o síle pouhý jeden milimetr, která se nanáší na vnitřní stěnu, zajistí dokonalé izolační vlastnosti a zbaví nás studených zdí. Zároveň i sníží náklady na topení, protože přes stěny neuniká teplo a nedochází tak k ochlazování v interiéru, rychleji také dojde k vyhřátí místnosti na požadovanou teplotu.

Stěrka AERO-THERM® obsahuje mikrokuličky, které zajišťují snížení tepelné vodivosti, protože jsou duté. V kombinaci s aerogelem, který je považovaný za nejlepší izolant dnešní doby, jsou tak izolační schopnosti výrazně zlepšené. Hlavní funkcí termoaktivní stěrky je odraz tepla, díky kterému jsou zdi i stropy suché a teplé, což přispívá k našemu tepelnému komfortu. Stěrka do sebe také nasává vzdušnou vlhkost, a tak i v místnostech, kde se právě vlhkost často sráží, jako je třeba koupelna nebo kuchyně, minimalizuje riziko vzniku plísní.

Termoaktivní stěrka nám v bytě zajistí stěny, které na dotek nestudí, a zvyšuje tak naše vnímání tepla i pohodu doma. Zároveň chrání celou místnost před vznikem plísně a ochraňuje tak i naše zdraví.

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat