- Reklama -peníze

Výlet či dovolená v Jizerských horách vás nadchne

Jizerské hory neboli Jizerky, jsou krásnou destinací, kam každoročně míří davy turistů. Ať už na svahy s lyžemi, na běžky, ale také v letním období za krásnou přírodou. Pokud plánujete Jizerky navštívit v letním období a nevíte, která místa stojí za vaši návštěvu, prozradíme vám pár tipů. A to jak na ubytování, tak i na výlet.

více v článku...

Tipy na výlety

Komu se líbí zurčící voda padající z výšky, ať navštíví vodopád u Černého potoka v Jizerských horách. Výška vodopádu je sedm metrů a je obklopen strmými svahy. Dostanete se k němu odbočkou z cesty značené zelenou turistickou značkou z obce Bílý potok. Odtud půjdete přibližně dva kilometry.

Frýdlantské cimbuří je dalším tipem, který stojí za návštěvu. Najdete jej severovýchodně od Liberce na území Jizerských hor. Skupinka obrovských skalisek, připomínající cimbuří zámku, leží v Národní přírodní rezervaci Bučina. Vystoupejte na něj pomocí kovového žebříku a užijte si překrásný výhled na okolí. 

Z Krásné Máří dohlédnete opravdu daleko. Nachází se u městečka Hejnice ve Frýdlantském výběžku nedaleko Tetřevích bud v těsné blízkosti Jizerské magistrály.

Na úbočí Černé hory v Jizerkách, přibližně tři sta metrů jihovýchodně, najdete Čertův odpočinek. Skalní útvar má zvláštní název, ale pokud jej navštívíte, okamžitě pochopíte. Svým vzhledem představuje křeslo, které vybízí k odpočinku.

Kde se zde ubytovat

Ubytování v Jizerských horách je bohaté a má co nabídnout. Pokud si rádi užíváte klidu a pohody, chalupy v Rokytnici nad Jizerou budou pro vás ideální. A pokud máte raději rušněji a více lidí, můžete zvolit apartmány v Harrachově.

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat