- Reklama -peníze

Březové dřevo a další možnosti: Kvalitní palivové dřevo

Palivové dřevo je velmi žádané, jelikož nabízí skvělou výhřevnost. Tento způsob vytápění je navíc ekologický a šetrný také k vaší peněžence. Vybírejte z široké nabídky různých druhů zpracování a druhů dřeva, abyste našli to pravé pro své potřeby.

více v článku...

Březové dřevo

Březové dřevo je velmi oblíbenou volbou. Nabízí velmi vysokou výhřevnost, dokonce vyšší než tvrdé dřevo. I vlhké třísky velmi dobře hoří. Díky tomu se hodí na zátop například na chalupu, kde je žádoucí rychle vyhřát studené místnosti. V nabídce najdete břízu v metrových kusech, volně sypanou či pytlovanou. Snadno tak zvolíte to, co potřebujete. Pro prodej palivového dřeva je samozřejmostí také doprava až k vám domů a případně i vyrovnání či vyskládání na určité místo.

Dřevo na topení

Dřevo na topení lze rozdělit do dvou základních kategorií – měkké a tvrdé dřevo. Suché palivové dřevo nabízí skvělou výhřevnost, ovšem výběr vhodné dřeva je také důležitý. Mezi měkké dřevo patří hlavně jehličnany, které se skvěle hodí pro zátop a do zplynovacích kotlů. Mezi tvrdé dřevo pak patří například bukové palivové dřevo, habr, dub, javor či jasan. Dostupné je krbové dřevo, štípané či metrové dřevo.

Štípané palivové dřevo

Pokud hledáte praktické řešení, pak z nabídky vybírejte štípané palivové dřevo. Nabízí se například polena bukového dřeva o velikosti 25 a 33 centimetrů, a to na paletě či v sypané variantě. Dále pak můžete zvolit štípané měkké palivové dřevo, mezi které jsou zařazeny listnaté stromy, jako je lípa, osika, olše či vrba. Hodí se do zplynovacích kotlů, kamen i na zátop. Nabízeno je volně sypané o délce 33 a 50 centimetrů, či případně 25 centimetrů za příplatek.

Ať už je dřevo vaším hlavním zdrojem tepla, či ho využíváte pouze jako doplňkový zdroj například pro krb, z široké nabídky si jistě vyberete to pravé.

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat