- Reklama -peníze

Matrace 180×200: Ideální volba pro páry, nebo zbytečně moc místa?

Při výběru nové matrace je jedním z nejdůležitějších parametrů její velikost. Vybrat tu správnou může být složité, pokud nemáte jasno, co hledáte. Ovšem ve výsledku správný výběr není tak složitý, je důležité přizpůsobit se svým požadavkům.

více v článku...

Matrace 180×200 cm

Jestliže hledáte novou matraci pro manželskou postel do vaší společné ložnice, pak se přímo nabízí matrace 180×200 centimetrů. Tento rozměr je častou volbou. Velký prostor totiž zpravidla nebývá chybou, naopak ho oceníte. Pokud tedy v ložnici máte dostatek místa, neváhejte zvolit tento rozměr matrace. Ovšem pokud byste rádi nějaké místo v ložnici ušetřili, pak se nabízí i další varianty, které vám stále nabídnou komfortní spánek.

Matrace 160×200 cm

Matrace 160×200 centimetrů je stále vhodnou volbou pro manželskou postel. Mohlo by se zdát, že nenabízí tolik místa, ovšem opak je pravdou. Dva lidé se na ni mohou pohodlně vyspat, obzvláště pokud rádi v noci cítíte blízkost svého partnera. Šířka matrace 160 centimetrů je tedy perfektní volbou, pokud nemáte zrovna rozlehlou ložnici, nebo jednoduše nepotřebujete do matrace tolik investovat a vystačíte si s menším prostorem.

Matrace 140×200 cm

V nabídce matrací samozřejmě můžete najít i další varianty. Jednou z nich je matrace 140×200 centimetrů. Ta už pro páry nebývá zrovna ideální volbou, prostor totiž není dostatečně velký pro dva. Ovšem může posloužit jako alternativa například do pokoje pro hosty, kde se může vyspat jedna osoba a případně i dvě. V každém případě tento rozměr ocení každý milovník prostorné postele – matrace se šířkou 140 centimetrů totiž samozřejmě najde využití i jako jednolůžko.

Při volbě matrace většinou není mnoho důvodů, proč se uskromňovat. Pokud tedy můžete, neváhejte zvolit největší rozměr. Ovšem i ty ostatní najdou své využití.

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat