- Reklama -peníze

Dřevěný nábytek je stále nejoblíbenější

Při rozhodnutí pořídit si nový nábytek stojíme před volbou, z jakého materiálu bude. Nabídka je opravdu široká a jednotlivé kousky se i výrazně liší cenou. Přesto se vyplatí vsadit na nábytek z masivu, který se stále drží na předních příčkách popularity. Je sice dražší, ale má mnoho výhod.

Důvody, proč potřebujeme nový nábytek, jsou různé. Ten starý už dosloužil, chceme změnit vzhled Interiéru nebo zařizujeme a rekonstruujeme nový domov. Nábytek z dřevotřísky nebo lamina je levný a celkem dobře vypadá, nevydrží však dlouho a za několik let budeme opět řešit další nákup nábytku. Problémem je taky jakékoli poškození, protože levný nábytek většinou nelze opravit. Naopak nábytek z masivu je velmi odolný a má dlouhou životnost, může s námi vydržet po dlouhá desetiletí. Snadno se udržuje, hodí se proto do jakékoli místnosti v bytě nebo domě, včetně dětského pokoje, kam se hodí třeba komody z masivu. Ty schovají všechny hračky i věci dětí, pokoj je rychle uklizený a zároveň dobře vypadá. Dřevo jako přírodní materiál totiž dodává celému prostoru útulný vzhled a cítíme se tam tak dobře a bezpečně my i naše děti.

Pro nábytek z masivu se používají různé typy dřeva, což ovlivňuje především výsledný vzhled AS postupujícími léty získává nábytek na atraktivitě. Každý kus je jedinečný, protože každý strom má vlastní kresbu, která se nikde neopakuje. U nás se velmi často používá dub, který je považován za tvrdé dřevo, a tento strom byl vždy synonymem pro sílu a důstojnost. Hodí se i pro výrobu velkých kusů nábytku, jako jsou například postele nebo skříně. Dubový nábytek je tak velmi oblíbený na zařizování nejen domova, ale například i kanceláře nebo veřejných prostor.

Pořizovací cena masivního nábytku je zpravidla vyšší než toho z dřevotřísky, ale z dlouhodobého hlediska naši peněženku šetří, protože nebudeme muset během několika let kupovat další.

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat