- Reklama -peníze

Jak si zařídit terasu na podzim, abyste ji využili co nejdéle?

Podzimní terasa navodí krásnou romantickou atmosféru. Jak ji zařídit tak, abyste se zde cítili dobře a nebyla vám večer zima?

více v článku...

Než terasu úplně zazimujete

Podzim hraje všemi barvami, a pokud venku svítí do večera sluníčko, terasa představuje ideální místo, kde si poslední hřejivé paprsky užít naplno. Navíc si zde můžete příjemně odpočinout a ještě si užít teplo z otevřeného ohně z krbu, který vás po setmění krásně zahřeje. Vybavte si terasu tak, abyste na ní i večer mohli popíjet svůj oblíbený čaj nebo horkou hrušku.

Kvalitní zastřešení

Podzim se vyznačuje velmi proměnlivým počasím. Zatímco v jedné chvíli svítí sluníčko, ve druhé už může pořádně pršet. Je nezbytné, aby byla vaše terasa, alespoň tam, kde máte posezení, chráněna nějakým tím pevným přístřeškem. Slunečníky jsou skvělé v horkých letních dnech, ale pevné zastřešení vám nabídne útočiště ve chvíli, kdy se zvedne vítr a začne pršet. Vyplatí se rozšíření terasy o vysouvací markýzu, posuvnou pergolu. Pokud chcete terasu používat celoročně, dřevěné či moderní hliníkové zastřešení je nejlepší investicí. Průsvitná střešní krytina z plastu vás ochrání před deštěm a hřejivé paprsky vás krásně zahřejí. Pevná střecha, například z plechu, vydrží kroupy a je dlouhověká.

Zástěna

Na podzim už bývá větrno, proto je dobré, terasu opatřit nějakou tou boční zástěnou. Alespoň na návětrné straně. Moderní zástěny vám poskytnou dokonalou ochranu proti profouknutí. Doporučujeme například sklo či dřevo. Velmi oblíbené jsou také textilní boční stěny, které lze v případě potřeby zasunout. Pro zútulnění terasy doporučujeme použít také paravány z bambusu, dřeva a textilu. Ty lze dle potřeby posouvat tak, aby navodily příjemné soukromí.

Nábytek

Zahradní nábytek není nic, na čem bychom doporučovali šetřit. Vydržet musí co nejdéle a poprat se musí se všemi povětrnostními vlivy i UV zářením. Velmi oblíbený je kovový zahradní nábytek, který se vyznačuje takřka bezúdržbou. Dále pak dřevěný nebo z umělého ratanu. Terasu můžete vybavit jídelním stolem se židlemi, houpačkou a v neposlední řadě pohovkou a konferenčním stolkem. Zařídíte si tak malý obývák venku. A kde nejvýhodněji koupíte kvalitní zahradní nábytek? Například v Asku. A nyní můžete také uplatnit výhodný Asko slevový kupon!

Dekorace

Jen si představte, až projdete krásně upravenou zahradou na svou terasu, která je zdobená svíčkami, lampičkami a dalšími dekoracemi. Těmi vykouzlíte krásnou atmosféru doslova během několika minut. Kdo by si zde nechtěl zapálit oheň v krbu a vychutnat si dobré víno nebo horký nápoj? Přitom stačí tak málo.

Na sedačky se hodí nejrůznější polstry, zdobené polštářky, měkkou kožešinou a dekami. Na terase by rozhodně neměly chybět rostliny. Dekorujte terasu podzimním aranžmá, složeném například z chryzantémy, buxusu, vřesu. Ozdobit j můžete okrasnými dýněmi a v neposlední řadě také podzimními zápichy do květináčů.

zdroj: https://pixabay.com/

Nezapomeňte na nostalgické dýně

Dýně, tykve a další zelenina, nesmí na terase chybět. Naskládejte do rustikálního košíku klasy kukuřice, větvičky, šišky, kaštany, šípky a jeřabiny. Vedle vyskládejte vydlabané dýně, do kterých nezapomeňte zapálit čajovou svíčku. Menší tykvičky, klidně i umělé, můžete použít rovněž k dekorování věnců. Ty se hodí nejen na dveře, ale také na terasový stůl.

Romantická atmosféra díky mihotavému světlu z lucerny

Lucerny jsou doslova symbolem podzimu. Příjemně teplé, plápolající světlo ze svíčky, udělá na vaší terase doslova zázraky. Pokuste se jich letos shromáždit co nejvíce luceren. A udělejte z nich takové malé zátiší. Zvlášť efektně budou vypadat u vchodu na terasu, kde budou vítat vaše hosty, a kde je navíc můžete kontrolovat, zda hoří a případně v nich častěji vyměňovat svíčky. Nemusí být však jen dekorací samy o sobě, ty větší můžete vyplnit padaným listím a přidat do nich několik menších tykví. Takto připravené aranžmá doporučujeme ozvláštnit LED světelným řetězem, který navodí jedinečnou podzimní atmosféru. Podzimní dekorace můžete nakoupit na 4home a nyní můžete uplatnit výhodné 4home slevový kód.

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat