- Reklama -peníze

Zásady při výběru stolní lampy

Pokud se chystáte pořídit si novou stolní lampu, velmi pravděpodobně znáte účel jejího využití. Víte, zda ji potřebujete umístit na pracovní stůl či na stůl malého školáka, jestli najde své místo ve čtecím koutku anebo na nočním stolku ve vaší ložnici. Jaké vlastnosti by měla stolní lampa mít? Na to se pokusíme odpovědět v následujícím článku.

Stolní lampa na pracovním stole či stole školáka

Lampa, která je určena pro práci či ke studiu, by měla být v prvé řadě praktická. Velmi užitečnou vlastností je flexibilní rameno, které je často doplněno o pohyblivý kloub. Díky němu budete schopni přizpůsobit lampu k vaší výšce či k výšce dítěte tak, aby nebyla v úrovni očí ale až nad hlavou. Jedině tak docílíte pohodlné a efektivní práce. Světlo, které září do oči není pro nikoho příjemné. Stolní lampa určená na pracovní stůl by měla mít také dostatečně velké těžiště, aby bylo možné maximálně předejít jejímu převrhnutí. K tomu slouží také možné uchycení lampy přímo k desce pracovního stolu.

Stolní lampa na noční stolek

Chystáte se obměnit lampičku na nočním stolku a z velkého výběru je náročné zvolit jednu, která by vyhovovala vašim přáním a potřebám? Hledejte takovou, která bude mít hluboké stínidlo, které zajistí příjemné osvětlení před spánkem. Lampičky na noční stolek mají často funkci volitelnosti světla pomocí dotykového ovládání. Díky tomu bude u lampičky možné číst, ale také pomalu usínat.

Designové lampy pro doladění interiéru

Stolní lampa nemusí zákonitě sloužit pouze k osvětlení, může mít také dekorační účel. Takovou lampu je možné umístit například do obývacího pokoje, kde bude figurovat jako designový prvek. Ke stejnému účelu může sloužit stolí lampa umístěna na komodě ve vstupní hale, kde bude přicházejícím nejen svítit na cestu.

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat