- Reklama -peníze

Jaká okna si vybrat pro svůj nový dům nebo byt

Každý rok stojí mnoho lidí před rozhodnutím, jaká okna zvolit. Jako první vás možná napadnou dřevěná okna nebo plastová okna známá také jako eurookna, ale existují ještě hliníková a dřevohliníková okna. Zde je několik základních informací, které vám pomohou při rozhodování.

více v článku...

Plastová okna a jejich cenová dostupnost

Plastová okna stále patří k nejprodávanějším díky svému vynikajícímu poměru ceny a kvality. Při výběru plastových oken byste však neměli hledět jen na cenu, ale především si vybrat kvalitní model. Tato okna jsou také velmi nenáročná na údržbu a můžete si vybrat mezi bílými plastovými okny, která jsou nejlevnější variantou, a imitací dřeva nebo jinými barvami. Barevné varianty jsou potaženy fólií.

Ekologie a krása skloubená v dřevěných oknech

Dřevěná okna, tzv. dřevěná eurookna, jsou jedním z nejexkluzivnějších a nejekologičtějších typů oken. Dříve byla v každém domě, ale dnes už je situace jiná. Stojí přibližně o třetinu více než plastová okna. O dřevo je navíc třeba náležitě pečovat jak při výrobě, tak při pozdější údržbě. To, jak výrobce okna ošetřuje a zda při ošetřování používá kvalitní materiály, je pro životnost oken zásadní.

Kromě ceny a údržby mají tato okna mnoho pozitivních aspektů. Investujete do obnovitelného materiálu, který má přirozené izolační vlastnosti a příjemný vzhled. Pokud máte rádi dřevo, jsou dřevěná okna tou nejlepší volbou.

Obliba hliníkových a dřevohliníkových oken na vzestupu

Okna z hliníkových profiů jsou dnes jedním z nejmodernějších typů, a to nejen díky použitému materiálu, ale také díky svým jednoduchým liniím a minimalistické architektuře. Vypadají velmi elegantně, ale zároveň jsou velmi pevná, odolná a nenáročná na údržbu. Díky své pevnosti se hliník používá také pro velké prosklené plochy v kancelářských budovách, vstupní dveře, francouzská okna, pergoly, střechy teras, altány a parkoviště.

Nejnovějším trendem jsou dřevohliníková okna, která kombinují výhody hliníku a dřeva. Mají moderní vzhled a vynikající užitné vlastnosti. Použití hliníku na vnější straně rámu dodává oknu moderní vzhled a čisté linie a zaručuje odolnost vůči všem povětrnostním vlivům a mechanickému poškození. Zároveň je údržba minimální a životnost okna delší. Díky použití dřeva na vnitřní straně okna působí v interiéru příjemně a teple, zaručují tepelné parametry rámu a plní také nosnou funkci.

Vybrat si z široké nabídky typů, materiálů a barev to pravé okno pro vás není snadné. Kromě materiálu rámu je třeba zvolit také systém zasklení, tedy kolik skel chcete použít. Doporučujeme poradit se s odborníkem, kterému sdělíte všechny důležité informace, včetně polohy nemovitosti a umístění oken (v případě bytů), a on pro vás navrhne nejvhodnější variantu oken.

Přečtěte si také další rady a návody pro vaše lepší bydlení.

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat