- Reklama -peníze

Krémová injektáž zdiva Systémem AquaStop Cream®je šetrnou metodou, jak zabránit šíření vlhkosti

Vlhkost je velkým problémem celé škály budov, ničí omítku, strukturu budovy a také snižuje komfort lidí, kteří budovu obývají. Zatímco dříve byly omezené možnosti, jak se vlhkosti zbavit, dnes existuje mnohem více metod, které jsou nejen snadno aplikovatelné, ale také jsou za výhodnou cenu. Skvělé také je, že na odvlhčení domu už nepotřebujete specializovanou firmu, ale zvládnete to svépomocí, stačí využít metodu krémové injektáže zdiva, která je snadná, šetrná a účinná. 

Injektáž zvládnete svépomocí

Krém ve zdivu vytvoří voděodolnou clonu, která zabrání šíření vlhkosti. Krémová injektáž zdiva je mnohem šetrnější než nešetrné podřezání zdí. Jde o účinnější alternativu kapalných pryskyřic. Krém lze aplikovat tlakovým nebo netlakovým způsobem a je chemicky i fyzikálně slučitelný se zdivem, které se chystáte ošetřovat. Účinnost tohoto řešení je dlouhodobá a aplikaci zvládne naprosto kdokoliv. 

Základem je odstranění omítky, očištění spár a následné navrtání zdiva. To se provádí v jedné rovině a to buď z exteriéru nebo interiéru. Vrtat se může přímo do cihel, ale lepším řešením je vrtat mezi spáry, protože následně směs lépe proniká do kapilár a vytváří voděodolnou vrstvu. Vyvrtané otvory by neměly být zcela skrz, ale měla by být zhruba 4 centimetry rezerva. Vrtat by se vždy mělo nad úrovní podlahy, aby nedocházelo k přemostění vlhkosti. Pokud je objekt podsklepený, může se vrtat i pod úrovní podlahy, např. v úrovni venkovního terénu. Otvory by od sebe neměly být vzdálené více než 12 centimetrů. Když se směs aplikuje, postupně se vsákne do pórů a vytvoří souvislou voděodolnou vrstvu, která zabrání vzlínání vlhkosti. 

Chemická injektáž zdiva je sice snadná, ale je vhodné znát spolehlivé místo, kde koupíte veškerý potřebný materiál, najdete ho na webu injektaz-zdiva-svepomoci.cz. Naleznete zde eshop i podrobné návody, jak injektáž provést. S kvalitními návody a potřebným vybavením to bude i pro vás zajisté hračka. Zbavte se vlhkosti jednou provždy za pomoci jedné z nejúčinnějších a nejvýhodnějších metod. 

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat