- Reklama -peníze

Ložnice jako dokonalé místo k odpočinku v barvách podzimu

Ložnice by měla být útulným místem, kde by se nám mělo dobře odpočívat. Je doporučováno trávit v ní čas pouze tehdy, chystáme-li se ke spánku. Pokud toto pravidlo porušujeme a do ložnice se uchylujeme například ke sledování seriálů, nebo ještě hůř k vykonávání práce, narušuje to náš spánkový režim. Tělo si totiž nemůže vytvořit pravidelný návyk a asociaci s odpočinkem. Jak uspořádat a vybavit ložnici tak, abychom se v ní cítili dobře a abychom mohli kvalitně odpočívat?

Uspořádání nábytku

Z dávných dob možná znáte mnoho pověr a tradic, které radí, jak rozmístit nábytek v posteli, abyste nebyli rušeni žádnými neblahými vlivy. Prvním takovým pravidlem je, že při otevření dveří by první pohled neměl padnout do postele na spícího. Dále se doporučuje spát nohama po proudu vody, která v opačném případě údajně odnáší sny. Třetím pravidlem je, že by v ložnici nemělo být zrcadlo, ve kterém byste se z postele viděli. Dále je samozřejmě vhodné, abyste v ložnici používali příjemné barvy, které navodí pocit klidu. Takovými barvami mohou být přírodní zelená, béžová nebo hnědá, a právě tyto barvy se dokonale hodí k současnému podzimu.

 Povlečte peřiny do příjemného materiálu a přírodních barev

Je vám příjemné povlečení z bavlny, saténu, hřejivého flanelu nebo hebkého úpletu jersey? V oblíbeném internetovém obchodě seženete povlečení na peřiny v mnoha materiálech a také vzorových variantách, které navodí podzimní atmosféru v uklidňujících barvách. Bavlněné povlečení dokonale absorbuje vlhkost v průběhu noci. Satén, vyrobený z velice jemné 100% dlouhovlákné česané bavlny, nevyžaduje žehlení při sušení v závěsu a také má malou mačkavost. A nakonec flanel či Jersey slibuje povlečení měkké a hebké, které vás zahřeje v průběhu chladných dní.

Povlečení je vhodné měnit alespoň každých 14 dní. Po doručení povlečení vyperte naruby na 60°C, po vysušení na sušáku či v sušičce povlékněte peřiny, na noc dostatečně vyvětrejte a užijte si ničím nerušenou klidnou noc.

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat