- Reklama -peníze

Magnetická nástěnka z magnetické barvy a magnetů

Nástěnka na stěně bez použití vrtačky, hřebíků, šroubků, hmoždinek, rámu a prachu? Je to vůbec možné. My říkáme, ano! A to, díky magnetické barvě, která vytvoří magnetickou nástěnku.

Základním stavebním kamenem je magnetická barva, která obsahuje drobné částečky železného prachu. Ty posléze přitahují magnety.

Ale jaké magnety tedy použít? Doporučujeme ty nesilnější, a to jsou neodymové magnety. To jsou ty nejsilnější komerčně vyráběné a dostupné permanentní magnety.

Neodymové magnety jsou vyrobeny ze slitiny neodymu, bóru a železa. To jim umožňuje současně mít působivé množství magnetické energie a zároveň jsou vysoce odolné vůči demagnetizaci ve srovnání s feritovými, alnico a dokonce samarium-kobaltovými magnety.

Neodymové magnety jsou, po natření barvy na stěnu, přitahovány k železným kouskům obsažených v barvě, takže čím více vrstev magnetické barvy nanesete, tím větší sílu má k přitahování magnetů.

Jsou ale některé faktory, se kterými je třeba počítat.

Jedním z takových faktorů je vroubkovaný a nerovný povrch. Magnetická síla pochází z těch malých železných kousků obsažených v barvě, proto je barva ze své podstaty po zaschnutí malinko hrudkovitá.

Vždy a pokaždé, před každým nátěrem, je třeba barvu důkladně promíchávat. Železné částice mají tendenci padat ke dnu a mohlo by se stát, že budete natírat barvu bez magnetického prachu.

V tomto případě víceznamená lépe. Naneste alespoň šest vrstev základního nátěru. Pamatujte, že čím více magnetického základního nátěru nanesete, tím více železného prachu přidáte a větší magnetickou přitažlivost dostanete.

Když je nátěr hotový a připravený, můžete na něj začít přikládat například obrázky. Stačí si zakoupit samolepící magnetickou pásku anebo využít magnetické papíry.

Můžeme říci, že magnetický papír, je asi tím nejlepším možným řešením, pokud si chcete vyrobit magnetickou nástěnku například na stěně obývacího pokoje.

Papír se zmagnetizuje, protože elastická pryž nebo plast na zadní straně je zalitá magnetizovaným práškem feritu nebo jiného magnetického materiálu. V podstatě miliony malých magnetů vytvářejí flexibilní magnetický papír.

Magneický papír se prodává v několika velikostech, je možné ho stříhat klasickými nůžkami a upravovat jeho velikost, podle vašich potřeb, není ani problém ho vytisknou v klasické laserové nebo inkoustové tiskárně.

Nikdy nebylo snadnější vytvořit si vlastní fotografickou nebo obrázkovou koláž, za použití jen tiskárny, magnetického papíru a vlastní fantazie.

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat