- Reklama -peníze

Tipy pro výběr kancelářského nábytku a židlí

Atmosféra v kanceláři, design hraje velkou roli v celkovém vnímání firmy. Budoucí zaměstnanec nebo klient, který firmu navštíví poprvé, vždy porovnává recenze se skutečným obrazem. Pokud se objeví rozpory, např. doporučení na webu nejsou podporována interiérem, pak má návštěvník pochybnosti, začíná váhat, zda má cenu zahájit spolupráci.

Zkušení podnikatelé chápou, že se nevyplatí zanedbávat design kanceláře, protože to je tvář společnosti. Zde je návod, jak vybrat kancelářský nábytek a židle, abyste dosáhli produktivního a estetického vnitřního prostředí.

více v článku...

Na co si dát pozor při výběru kancelářského nábytku

Nejprve potřebujete znát plochu areálu, počet zaměstnanců, odhadovaný počet zákazníků na den a rozpočet na rekonstrukci interiéru. Mezi typické pracoviště patří stůl, kancelářská židle, malá kartotéka a pojízdná skříňka na kolečkách s několika zásuvkami.

Při výběru kancelářského nábytku a židlí věnujte pozornost následujícím bodům:

Konstrukční rozměry

Nábytek se vybírá na základě velikosti místnosti. Zvláštní pozornost by měla být věnována rozměrům stolů. Pokud plánujete umístit notebook na stůl, pak zvolte kompaktní nábytek. Když potřebujete dát počítač, očekává se práce s dokumenty, poté vyberte velký stůl.

Oblast místnosti

Vypracujte projekt na umístění nábytku v místnosti s ohledem na velikost a počet zaměstnanců. Důležité je zohlednit ergonomii kanceláře, správně umístit pracovní plochu, zútulnit a zpříjemnit místo personálu. Pokud potřebujete dát společnosti zvláštní styl, najměte si designéra, který vám pomůže s vývojem projektu.

Nábytkový materiál

Obvyklé kancelářské stoly a skříně jsou vyrobeny z dřevotřísky. Nábytek pro výkonný pokoj by však měl vypadat reprezentativně. Je vhodné vybírat výrobky ze semiše, kůže a přírodního dřeva. Pokud jde o židle, personál by si měl zakoupit pohodlné ortopedické výrobky, které budou pohodlně fungovat. Do kanceláře ředitele je lepší koupit koženou židli.

Bezpečnost produktu

Prodejci musí mít certifikáty kvality nábytkových výrobků. Dbejte na šetrnost dřevotřískové desky k životnímu prostředí. Emisní třída – ne vyšší než E1. Kromě toho musí mít materiál okraj, který vám umožní chránit místnost před odpařováním škodlivých pryskyřic.

Trvanlivost nábytku

Pozor na podšívku, zpracování spojů, žeber a švů. Důležitá je spolehlivost výrobku, jak kvalitně jsou provedeny spoje, montáž, jakou výdrž mají zámky, otočné klouby, pohyblivé prvky a další kování.

Pohodlí

Zvláštní pozornost by měla být věnována výběru kancelářských židlí. Měly by mít pohodlná záda s nastavitelnou výškou a úhlem, nastavitelné područky. Nábytek by měl být co nejpohodlnější, ale zároveň snadno ovladatelný.

Jedním z nejnovějších trendů ve vývoji evropské kancelářské módy je zaoblený tvar interiérových předmětů. Odmítnutí čtvercových a obdélníkových modelů, absence ostrých rohů pomáhá vytvářet optimální pracovní podmínky pro lidi, podporuje ducha spolupráce mezi zaměstnanci. Oválné a kulaté stoly v jednací místnosti vytvářejí atmosféru důvěry, pomáhají fantazii létat a činit správná rozhodnutí.

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat