- Reklama -peníze

Kuchyňský dřez

Kuchyňský dřez je věc, která patří ke každodennímu životu a bez něj by to nešlo. Přestože je to poměrně obyčejná věc, je velice náročné si ho vybrat tak, aby nám opravdu vyhovoval. Člověk by snad ani neřekl, kolik druhů dřezů existuje. Na tom, jaký dřez bude ve vaší kuchyni, záleží hned několik aspektů. 

Na tvaru záleží 

První věc, kterou budete při výběru dřezu přemýšlet, je tvar. Samozřejmě, že hodně záleží na tom, jak jste limitováni prostorem. Pokud máte malou kuchyň, pak se budete muset omezit do kuchyňské linky na nějaký menší kuchyňský dřez, to znamená, že pravděpodobně kulatý a ke všemu jen jeden. Mnohem praktičtější jsou dvoj- dřezy anebo aspoň dřezy s odkapávačem, protože tak budete mít prostor na umyté nádobí. V případě, že budete mít v kuchyni i myčku, tak pravděpodobně nebudete tolik umývat ve dřezu, ale i tak se hodí mít větší prostor. Kromě tvaru je poměrně důležitá i velikost dřezu, je lepší vybírat větší rozměry, abyste neměli problém umýt zde větší hrnce anebo pánvičky. 

Nerez, keramika anebo granit? 

Další důležitý aspekt je materiál. Takovou klasickou je nerezový kuchyňský dřez, protože je to materiál odolný, jestli chcete něco modernější, pak můžete zvolit keramiku anebo poslední dobou velice oblíbený granit. Všechno jsou to materiály odolné. Jestli si zvolíte granit nebo keramiku, můžete si vybrat i různé barevné odstíny. V případě, že byste chtěli vybírat materiál podle ceny, pak záleží na velikosti dřezu, ale pravidlem bývá, že z těchto tří materiálu je nerez nejlevnější. 

Hloubka dřezu je důležitější, než si myslíte

Není jedno, jak hluboký dřez si zvolíte. Běžně se dřezy dělí na tři hloubkové typy. Malá hloubka, což jsou dřezy do sedmnácti centimetrů, pak střední řezy, což jsou dřezy v rozmezí od sedmnácti do dvaceti jedněch centimetrů a poslední skupinou jsou velmi hluboké dřezy, což jsou všechny, které jsou hlubší, než dvacet jedna centrů. Opět se od hloubky odvíjí cena, ovšem v tomto případě je lepší investovat do hlubšího dřezu, protože jestli si koupíte nějaký s malou hloubku, tak se může stát, že na vás bude stříkat voda, což bývá nejčastější úskalí málo hlubokých dřezů. To je u kuchyňské linky velká nevýhoda. Voda vám pak podmáčí pracovní desku.

Náš tip: Hledáte originální dekoraci do kuchyně, či jídelny? Pořiďte si sadu na malování podle čísel a vyrobte si ji vlastnoručně!

Pravá nebo levá 

V neposlední řadě byste měli myslet na to, jak chcete, aby byl kuchyňský dřez orientován. U kuchyně je důležitá ergonomie při práci. To se týká jen dřezů, které mají odkapávač, protože když máte pouze vaničku, je jedno, jak ji umístíte a stejně tak je to u dvoj-dřezu. Kdežto když si koupíte dřez s odkapávačem, pak musíte předem vědět, jestli chcete odkapávač na levé anebo pravé straně. Pro mnohé je to jen o zvyku, například často si ženy zvolí odkapávač na tu stranu, kde ho měly doma. Ale někdy se může stát, že budete omezení prostorem anebo sifónem. 

Džez je nezbytnou součástí každé kuchyně, ale není dřez jako dřez, proto je důležité, abyste pečlivě vybírali a pokud je to jen možné volili dřez větší, je to pohodlné a praktické. 

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat