- Reklama -peníze

Trápí vás často připálené pekáče a zapékací mísy? Otestovali jsme pro vás tři účinné způsoby, jak je vyčistit. Který z nich je nejlepší?

Svátky a víkendy často znamenají i více nepořádku v kuchyni. Pohled na všechny ty namočené hrnce, pekáče a pánve, které jste potřebovali pro přípravu rodinné hostiny, nepotěší. Bohužel, ani když je namočíme na celou noc se nevyčistí úplně samy. Víte, jak nejjednodušeji vyčistíte keramické pekáče a mísy?

Prvořadé je nestresovat se. Připálený pekáč vypadá nepříjemné, ale téměř vždy existují způsoby, jak jej vyčistit. Stačí vědět, jaké nástroje a prostředky použít.

Vyzkoušeli jsme několik způsobů, jak vyčistit připálené keramické nádobí a porovnali je. Tyto metody jsou levné a jednoduché – používají ocet, saponát a sodu bikarbonu. Poslední metoda se ukázala jako nejúčinnější.

  1. Pečení s octem

I když je tato metoda jednoduchá a levná, není moc efektivní – hodí se jen pro slabší připálení. Negativem je také byt plný octového pachu. Spočívá v tom, že předehřejete troubu na 180 °C, poté naplníte nádobu stejným dílem bílého octa a vody a pekáč vložíte do trouby. Po 45 minutách vyberete a necháte vychladnout.

Když je pekáč vychladlý, vylijete ocet s vodou a použijete saponát a vodu k odstranění zbylé špíny.

Pokud máte připálenější nádobí, vyžaduje to úporné drhnutí, proto jsme tento způsob čištění keramických pekáčů vyhodnotili jako málo efektivní.

  1. Melaminová houbička typu Magic Eraser

Jednoduchá efektivní metoda, při které se trošku naděláte, ale máte hotovo za pár minut. Namočte melaminovou houbu a poté vytlačte přebytečnou vodu do nádoby (udělejte to 2-5krát, podle potřeby). Vlhkou houbou otírejte nádobu, dokud se neuvolní připálené jídlo. Umyjte saponátem a vodou, osušte.

Máte-li větší houbu, nebojte se ji rozříznout, ušetříte. Zpočátku můžete mít pocit, že to nefunguje, ale po třech či čtyřech opakováních zvlhčování se úspěch dostaví.

  1. Soda bikarbona a saponát

Nejefektivnější a pohodlný způsob, jak vyčistit keramické nádobí, je pomocí sody bikarbony. Dno zapékací mísy posypte sodou bikarbonou a poté přidejte několik dávek saponátu. Naplňte pánev horkou vodou a nechte vše 15 minut stát. Nyní pomocí dřevěné nebo umělohmotné špachtle seškrábejte zbylé jídlo. Pokud je potřeba, celý proces zopakujte ještě jednou.

K dokončení je sice zapotřebí ještě několik tahů houbou, ale je to rychlá a jednoduchá metoda. Případně vyzkoušejte kombinaci sody bikarbony s octem.

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat