- Reklama -peníze

Dřevěné doplňky dělají domov domovem

Už jste uklidili vánoční stromeček, dřevěný betlém a našli místo pro nové hračky? Přemýšlíte, jak si vyzdobit domov do nového roku 2022? Určitě neuděláte chybu, když si pořídíte nové dekorace ze dřeva. Ptáte se proč?

Dřevo je velmi oblíbeným materiálem na výrobu nejen kvalitního nábytku, dřevěných pomocníků do kuchyně (dřevěné vařečky, prkénka), ale také pro zhotovení krásných dekorací, které se hodí do každého interiéru.

Je jen na vás, zda volíte dřevo, které bude ladit s podlahou a nábytkem, anebo půjdete formou akcentního kousku, kdy dřevěné dekorace budou světlejší, nebo naopak tmavší, než ostatní kousky v interiéru. Máte-li zařízený interiér v tmavých barvách a nábytek je také tmavý, světlé dřevěné dekorace lépe vyniknou a budou v místnosti opticky vyčnívat.

Hledáte dřevěnou dekoraci, která zároveň bude funkční? Nemusíte shánět pouze figurky a doplňky. Pořiďte vašim květinám nové ratanové obaly na květináče, anebo dřevěné květináče a truhlíky. Místo plastových nádob, které vždy působí tak trochu lacině, budou vaše květiny vkusně korespondovat s dřevěným květináčem. Existují i interiéry, kam se ani plastové ani terakotové květináče nehodí. Třeba ty, jež jsou zařízeny v provence stylu, anebo starodávné sedničky. Tam si dřevěné květináče o použití přímo říkají. Ovoce a zeleninu vám pomohou uschovat dřevěné bedýnky.

O dřevěné dekorace je třeba pečovat, ometejte z nich prachovkou prach, občas je můžete i povysávat. Dle použitého materiálu je můžete občas vyleštit leštěnkou, anebo použít přípravek na dřevo se včelím voskem. Syrové dřevo bez povrchových úprav časem získá svou patinu, dřevo ztmavne, existují však speciální oleje na dřevo, které jej déle uchovají světlé. Záleží na vašem vkusu, zda si dáte práci a dřevo ošetříte, anebo si počkáte, až chytí starodávný nádech.

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat