- Reklama -peníze

Jak na perfektně obloženou koupelnu bez zbytečných chyb

To, co v nové koupelně zapůsobí asi nejsilnějším dojmem, je obklad stěn a dlažba. Nabídka barev, vzorů, tvarů či materiálů obkladových prvků je dnes opravdu široká, ale pro dokonalý vzhled koupelny je důležité i něco jiného než design.

Vlastnoručně nebo s firmou?

S dnešními stavebními materiály se pracuje poměrně jednoduše, odborné práce však raději nechte na odborníky. Nicméně budete mít v koupelně dost roboty s výběrem a nákupem obkladů, dlažby, sanity, nábytku a doplňků. Svůj čas investujte spíše do hledání vhodných materiálů a spolehlivé realizační firmy či řemeslníků, kteří znají technologické postupy a zejména garantují kvalitu odvedené práce.

Čím vyrovnat stěny

Aby obložené stěny koupelny vypadaly opravdu perfektně, měly by mít rovný povrch, a to ještě dříve, než začne s lepením obkladu. Pokud takový není, je třeba jej nejprve vyrovnat. Vyrovnávací vrstva by přitom měla být nejen rovná, ale také mechanicky pevná a dokonale spojená s podkladem, čímž se zajistí dostatečně únosný základ i pro těžší obkladové prvky. K tomuto účelu lze použít různé materiály, ale nejčastěji se používají
vápenocementové nebo cementové malty. Vápenně-cementové malty se díky obsahu vápna o něco jednodušší aplikují, vzhledem k vyšší vlhkosti se však do koupelen doporučují spíše výrobky na bázi cementu, které mají lepší mechanické parametry. Výhodou cementových malt je také rychlejší vytvrzení, což znamená rychlejší postup stavebních prací.

Cementová malta NIVOPLAN PLUS je určena k vyrovnávání stavebních povrchů (podlah, stěn, stropů) ak omítání stěn v interiéru a exteriéru. Lze ji také použít k vyplnění lokálních nerovností v podkladu. Pro přípravu snadno aplikovatelné malty stačí smíchat výrobek s vodou.


Při realizaci nové koupelny budete potřebovat dlažbu, koupelnový nábytek a další dekorace. Vše přinášíme na webu livli.cz


Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat