- Reklama -peníze

Vdechněte vaší fasádě druhý život

Vydejte se ekologickou cestou
Mnohdy si myslíme, že mít pěkně zařízený obývací pokoj, skvěle vybavenou kuchyň či uklizené všechny místnosti stačí. Přitom přehlížíme jednu z nejdůležitějších částí našeho domova – zeď. Právě ona nás chrání před nástrahami počasí a poskytuje nám bezpečí. Proto je spravedlivé, když se o ni čas od času na oplátku postaráme my a provedeme čištění fasády.

Znečištění fasády – je to problém?
Už z podnadpisu jste se zřejmě dovtípili, že je. A nejen estetický. Mnoho zateplených fasád po několika letech zčerná nebo zezelená a pod nánosem prachu, pylu, plísní, mechů a lišejníků přijde o svou původní barvu. Tyto mikroorganismy navíc vypouštějí spóry, které mohou způsobit zdravotní problémy v podobě alergií, ekzémů nebo respiračních obtíží. Jak se tedy zbavit nežádoucích obyvatel na naší stěně tak, abychom šetřili přírodu?

Vydejte se ekologickou cestou
Společností, které se zabývají čištěním fasád, je mnoho. Většina používá klasickou metodu čištění za použití chemických postřiků, vysokotlakých čističů a lešení. Tato metoda sice působí proti organismům na fasádě a v ní účinně, ale vyžaduje množství vody, která stéká společně s chemikálií do země a škodí přírodě.

Jak odstranit plíseň na zdi?
Víte, jak odstranit plíseň na zdi? Jaké preventivní tipy vám pomohou předcházet vzniku plísní v bytě? Nejlepší způsob, jak se zbavit…

Jak odstranit plíseň na zdi?
Plíseň na zdi
Na Slovensku však existuje firma, která se rozhodla vzít čistotu fasád do vlastních rukou a vymyslela ekologický způsob jejich čištění. Bomba Fasáda vytvořila 100% ekologický roztok, který nanáší na fasádu výlučně pomocí válečků a štětců a za použití vysokozdvižných plošin. Tato metoda je natolik inovativní, že na ni společnost získala vlastní patent.

Čištění fasády před a po
Čištění před a po.
Pokud vám záleží na kráse vašeho domova a na vašem zdraví, vykoukněte z okna a podívejte se, jak vaše fasáda vypadá. Pokud si uvědomíte, že se vám už dávno neukázala ve svých pravých barvách, změňte to způsobem, za který vám příroda poděkuje.


Na fasádu svého domu je vhodné umístit venkovní osvětlení pro lepší orientaci a bezpečnost v noci.


Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat